Korak 1.
Zahvat podzemne vode vrši se putem 7 zdenaca koji se nalaze na oko 6 kilometara udaljenosti od pogona za proizvodnju vode.
Korak 2.
Voda iz zdenaca transportita se cjevovodom na aerator s Raschigovim prstenima gdje se u protustruji uvodi zrak. Time se voda iz zdenaca obogaćuje kisikom potrebnim za oksidaciju željeza, nitrifikaciju amonijaka, otplinjavanje prisutnog sumporovodika a djelomično i ugljičnog dioksida.
Korak 3.
Podzemna voda se sa aeracije vodi na akcelatore. Na putu do akcelatora sirovoj vodi dodaju se dodatna sredstva za oksidaciju (KMnO4), sredstva za pospješivanje procesa koagulacije i flokulacije - otopine FeCl3 i polieliktrolit. Doziranje se vrši proporcionalno protoku.
Korak 5.
Sljedeća faza je bistrenje vode koje se odvija na akcelatorima. U njima se usporenim protokom vode sistemom cirkuliranja stvara lebdeći sloj flokula koji dalje stvara nove flokule koje se kao inaktivni mulj zbog sve veće težine talože na dnu. Bistra voda s površine akcelatora preljeva se preko češljeva u radijalno postavljene žljebove i odvodi na filtraciju.
Korak 6.
Filter polja su izvedena kao multimedijalni filtri s filterskom ispunom od kvarcnog pijeska i hiodroantracita. Donji sloj je kvarcni pijesak, a iznad njega se nalazi sloj hidroantracita. Procesom filtracije eliminiraju se sve zaostale nečistoće, proces filtracije obavlja se dubinski zbog različite granulacije hidroantracita i kvarcnog pijeska. Kako je hidroantracit veće granulacije, zadržava samo krupnije nečistoće. Finije nečistoće prolaze kroz njega do finije granuliranog kvarcnog pijeska i ondje se zadržavaju. Filtrirana voda odvodi se u bazen pitke vode gdje se na ulazu u bazen dezinficira. Takva, gotova pitka voda se preko crpki u strojarnici distribuira u vodovodnu mrežu potrošačima.